vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   jartiyer takımı  
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım   jartiyer takımı  

GÜNÜMÜZDE SANAL DÜNYA VE İNSANLAR

Sohbet etmek, eğlenmek, alışveriş yapmak ve bilgilenmek anlamına geldiği günler sanal dünya ve insan açısında geride kaldığını biliyoruz.
Bu haber 2017-05-29 21:13:37 eklenmiş ve 255 kez görüntülenmiştir.

Sohbet etmek, eğlenmek, alışveriş yapmak ve bilgilenmek anlamına geldiği günler sanal dünya ve insan açısında geride kaldığını biliyoruz. Artık sanal âlem sokaklarda dolaşmak değildir. Hatta yaş, cinsiyet benzeri hiçbir kısıtlamanın olmadığı düşünülürse maddi ve manevi yan etkilerinin endişe verici boyutlara ulaştığı bile söylenebilir. İnsan mı sanal âlemi yönlendiriyor mu? Yoksa sanal âlem mi insanı yönlendiriyor sorusuyla karşı karşıya kalmaktayız. Sahte hesaplarla insanlar kandırılmaktadır. Sanal âlemde âşık olmak bunun bir örneği olarak gösterilebilir. Günümüz ilişkileri hep sanal âlem üzerinden yaşanmaktadır. Sanal âlemde veya dünya da bilginin peşinde koşan insanlar da mevcuttur ama geneline bir bakış açısıyla bakmak niyetinde olursak çok az ve nadiren bunların örneklerine rastlanırız. Sanal âlem, insanların gerçekte yapamadıklarını sanal olarak ya da yapmacık olarak yapıp kendini kandırmasında etken olan bir sahte kahramanlık rolüne bürünen bir hayali senaryodur. Yine bu senaryonun baş aktörü insanlar olmaktadır.          

 

Sanal dünya; gerçek yaşantıda özgür olmayan insanların, sanal dünya da özgür olabilmesidir. Bilginin en üst düzeyde yaşandığı, duyguların köreltildiği noktadır. Düşüncelerin sahtesi, arkadaşlığın sahtesi, en önemlisi de hayatın sahtesidir. İnsanları kimlik değişimine sürükleyen hayattır. Sanal dünya ve insan vazgeçilmez bir ikili olmuştur.          

 

Dört duvar arasında nefessiz, oksijensiz, perdenin ardından içeriye zoraki giren güneş ve sadece monitöre yoğunlaştırılmış olmuş insanlar görmekteyiz. Pırıl pırıl insanların hayatlarını karanlığa sürükleyen, bilgiye ve gelişime açık çocukları kendine bağlayan bir karanlık alem de diyebiliriz. Hayatları monotonlaştırdı. İnsanlığımızı köreltti. Aşkları, mutlulukları, insanların birbirine karşı güvenlerini, saygınlıklarını ve evlilikleri bitirdi. Yazmış olduklarım üzerine soruyorum? Gerçek hayatta böyle durumlar yaşanmıyor mu?  Geçmişte insanlar özellikle öğrenciler için kütüphaneye gidip, oralarda araştırma yapmak büyük bir zahmetti. Sadece birkaç kitaptan yararlanmak ise insanlara yeterli gelmiyordu. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber, sanal ortamda da insanların daha çok bilgiye hem de kısa zamanda ulaşmaya başladılar. Bu, insan hayatı için artı olarak nitelendirildi. Ama çoğu insan içinse; internet ve sanal dünya bitiricilik özelliği gösterdi. İnsanlara gerçek yaşantıyı unutturdu. İnsanlar için nasıl su, oksijen hayati önem taşıyorsa; ama günümüz insanları için internet, sanal âlem, sanal dünya daha önemli hale gelmiştir. Bilmem bunları düşündükçe karda mıyız? Yoksa zararda mıyız?  

Yorum sizin değerli okurlarımız..

 

Saygılarımla Abbas Mutlu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Park mı ? Alt Yapı mı ? Hangisi Gerekli
Park Çalışması
Alt Yapı Çalışması
Her ikisi
VİRANŞEHİR GAZETESİ
© Copyright 2013 VİRANŞEHİR GAZETESİ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Viransehir Gazetesi Viransehir alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
VİRANŞEHİR GAZETESİ